کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT

مشخص نشده
مشخص نشده
6
مشخص نشده
70 KB
4532
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT

  آزمایشگاه مدار منطقی

  جلسه دوّم

  هدف از آزمایش : آشنایی با گیت‌ های OR و NOT

  وسائل لازم :

  منبع تغذیه

  LED یا دیود نوری

  مقاومت

  آی‌سی 7404

  آی‌سی 7432

  Board یا پایه مدار

  سیم و سیم‌چین

  تعاریف :

  آی‌سی یا مدار مجتمع : عبارت است از مدار الکترونیکی کاملی که بصورت مجتمع در تراشه‌ای نیمه‌هادی گردآوری شده و در قالبی چند پایه قرار گرفته باشد .

  آی‌سی 7404 : این آی‌سی شامل شش گیت NOT می‌باشد . از تمام این شش Invert می‌توان بصورت جداگانه استفاده کرد . در هر گیت Invert اگر ورودی صفر باشد خروجی یک خواهد بود و اگر ورودی یک شود خروجی صفر خواهد بود .

   

  آی‌سی 7432 : این آی‌سی شامل چهار گیت OR دو ورودی می‌باشد که در منطق مثبت بصورت جداگانه از آنها استفاده می‌شود در هر گیت اگر یکی از ورودی‌ها یا هر دو ورودی یک باشد خروجی یک خواهد بود و اگر هر دو ورودی صفر شوند خروجی صفر خواهد بود .

   

   

  مقاومت : بعنوان محدود کننده وبرای تقسیم جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد .

   

  LED یا دیود نوری : دو پایه مثبت و منفی دارد و معمولاً پایه مثبت (آند) کمی بلندتر از پایه منفی (کاتد)  می‌باشد .

  با استفاده از وسائل موجود مدار زیر را طراحی می‌کنیم .

   

  ابتدا دو آی‌ سی را روی پایه قرار می‌دهیم و با استفاده از سیم‌ها ارتباط‌هایی که در شکل فوق مشخص است را برقرار می‌کنیم سپس مقاومت وLED را روی پایه قرار می‌دهیم . بعد از اتمام کار پایه شماره 7 هر کدام از آی‌سی‌ها را به قسمت منفی منبع تغذیه و پایه شماره 14 را به قطب مثبت وصل می‌کنیم و با راهنمائی استاد منبع تغذیه را روشن می‌کنیم اگر مدار را درست بسته باشیم LED  روشن خواهد شد .

 • فهرست و منابع گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
پروپوزال در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , گزارش سمینار در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , تز دکترا در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , رساله در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , پایان نامه در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , تحقیق در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , مقاله در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , پروژه دانشجویی در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , تحقیق دانشجویی در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , مقاله دانشجویی در مورد گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT , پروژه دانشجویی درباره گزارش آزمایشگاه مدار منطقی - آشنایی با گیت های OR و NOT

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول